ZOSTALIŚMY UHONOROWANI
DYPLOMEM ORAZ MEDALEM
ZA WKŁAD WŁOŻONY W ROZWÓJ
RYNKU NIERUCHOMOŚCI.

DZIĘKUJEMY.

Wirtualne wizyty i zdjęcia panoramiczne
ico

Wirtualne wycieczki w ciekawych miejscach

Zwiedzanie różnego rodzaju miejsc w dowolnym rejonie świata bez wychodzenia z domu to kusząca alternatywa. Nie wszędzie będziemy mogli pojechać, nie zawsze będzie czas, a nawet jeśli gdzieś już się wybieramy możemy zobaczyć miejsca do których jedziemy. Za pomocą fotografii panoramicznej i techniki komputerowej coraz częściej powstają tzw. wirtualne wycieczki, dzięki którym możemy zwiedzić dane miejsce na ekranie komputera.

Wirtualne wycieczki są także doskonałym medium marketingowym i promocyjnym dla miast i gmin. Poprzez prezentacje dostępne powszechnie w internecie, można w atrakcyjny sposób zaprezentować dowolne miejsce, akcentując w odpowiedni sposób walory i atrakcyjne widoki. Dzięki fotografii o wysokiej rozdzielczości, zastosowaniu techniki HDR (wyższy zakres tonalny zdjęć) oraz obróbki komputerowej możliwe jest uzyskanie nietuzinkowego wrażenia i jakości prezentowanych scen.

Jest jeszcze jedno zastosowanie wirtualnych wycieczek - jest nim nawigacja. Dzięki kompletnej prezentacji danego miejsca, z zastosowaniem dowolnej liczby scen, wykonanych w odpowiednich punktach, wirtualną wycieczkę można zastosować jako wirtualną mapę nawigacyjną. Przyszły gość, może za jej pomocą przejść i dokładnie przyjrzeć się wybranym scenom. Dodatkowo można zastosować oznaczenia nawigacyjne na zdjęciach, typu strzałki kierunkowe, przejścia do wybranych scen lub konkretnych miejsc z listy wyboru. Taka kompleksowa wizualizacja świetnie sprawdzi się do prezentacji np. ośrodku wypoczynkowego.

Jako przykładową wirtualną wycieczkę prezentujemy Państwo realizację w Międzyzdrojach w trakcie tegorocznego festiwalu gwiazd. Międzyzdroje przed sezonem 2011 przeszły gruntowną modernizację i odnowienie głównego pasażu spacerowego, co mogą Państwo zobaczyć oglądając tą realizację.


kliknij na zdjęcie aby otworzyć prezentację

Wirtualne wycieczki mają szerokie zastosowanie, oto przykładowe:
  • ogrody kwiatowe, ogrody botaniczne i zoologiczne
  • muzea i skanseny
  • rynki i skwery miejskie, ciągi spacerowe, deptaki
  • parki i ogrody spacerowe
  • ośrodki wypoczynkowe - szczególnie w zakresie prezentacji terenu rekreacyjnego wokół obiektu

Ciekawy przykładem wirtualnej wycieczki połączonej z wizytą wewnątrz obiektu jest jedna z naszych realizacji. Prezentacja Wydziału Mechanicznego na UTP w Bydgoszczy. W tej realizacji połączone zostały elementy wizualizacji na zewnętrz oraz wewnątrz budynków. Mnogość miejsc i sal, które należą do tego Wydziału w całym obiekcie UTP zdeterminowała wykonanie prezentacji na ponad 100 scen. Tworzenie wirtualnych wycieczek o takiej skali wymaga dobrego przygotowania i organizacji. Dzięki zastosowaniu listy ważnych miejsc i dodatkowej nawigacji umożliwiającej szybkie przejście, całość jest przyjazna pełni doskonałą funkcję zapoznawczą dla przyszłych i nowych studentów.


kliknij na zdjęcie aby otworzyć prezentację

Zapraszamy również do działu Realizacje w którym znajdą Państwo wiele przykładowych realizacji oraz na serwis Panotica.pl w którym to można prezentować wirtualne wizyty wykonane za pomocą urządzenia RICOH THETA SC.
Więcej szczegółów można znaleźć pod linkiem Co to jest Panotica
do góry
Aktualności

Na zdjęciach z wirtualnej wizyty w przedszkolu Bajkolandia zaprezentowaliśmy przestrzenne sale zabaw dla dzieci oraz pomieszczenia sanitarne. Wykonując wirtualną wizytę, uchwyciliśmy zajęcia z maluchami prowadzone nowoczesnymi metodami.

więcej aktualności

Jeśli masz pytanie
lub chcesz poznać aktualne promocje

zostaw swój numer
Za chwilę oddzwonimy

Galactica - oprogramowanie dla firm - innowacyjna gospodarka